Всеукраїнська фармацевтична палата просить усунути колізії в нормативно-правових актах щодо призначення пенсії за вислугу років
ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням доручити компетентним органам внести зміни та доповнення до нормативно-правових актів щодо призначення пенсії за вислугу років з метою усунення існуючих колізій.
ВСЕУКРАЇНСЬКА ФАРМАЦЕВТИЧНА ПАЛАТА
Громадська організація
Член Міжнародної фармацевтичної федерації
(member of International Pharmaceutical Federation — FIP)
Вих. № 21 від 06.03.2017 р.
Прем’єр-міністру Українип. Гройсману В.Б.
Щодо необхідності внесення змін та доповнень до постанови КМУ щодо призначення пенсії за вислугу років
Вельмишановний Володимире Борисовичу!
Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та підтримку ініціатив Уряду, спрямованих на підвищення доступності ліків для населення України.
ГО «ВФП» є громадською професійною самоврядною організацією, що об’єднує фізичних осіб — громадян України за єдиним принципом — наявність фармацевтичної освіти, — які працюють в установах системи охорони здоров’я, незалежно від форми власності.
Наші звернення до різних компетентних органів щодо необхідності прийняття заходів щодо внесення змін та доповнень до постанови КМУ від 04.11.1993 р. № 909 «Про Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» та наказу МОЗ України від 28.10.2002 р. № 385 до цього часу залишилися без розгляду та відповіді.
Враховуючи численні звернення фармацевтичних працівників України з вищезазначеної проблеми, просимо Вас надати відповідне доручення щодо внесення змін та доповнень з метою усунення колізій у вищеперерахованих нормативно-правових актах, дія яких має бути спрямована на захист конституційних прав фармацевтичних працівників.
У розділі 2 «Охорона здоров’я» постанови КМУ від 04.11.1993 р. № 909 у пункті, що стосується аптечних закладів, необхідно додати заклади, діяльність яких безпосередньо пов’язана з контактом з лікарськими засобами під час роздрібної, оптової торгівлі та з контролем якості лікарських засобів. Тому в переліку аптечних закладів, що перераховані у постанові КМУ від 04.11.1993 р. № 909, слід зробити наступні доповнення в розділі 2 «Охорона здоров’я» (таблиця):
Таблиця | Пропозиції щодо змін до переліку закладів охорони здоров’я, робота у яких дає право на пенсію за вислугу років |
Зміст чинної постанови КМУ від 04.11.1993 р. № 909 | Зміст пропонованої редакції | Примітки |
Найменування закладів і установ | Найменування закладів і установ | Згідно з Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з обігу лікарських засобів аптечний пункт — структурний підрозділ аптеки, який створюється в лікувально-профілактичних закладах та функціонує разом з аптекою відповідно до Ліцензійних умов, основним завданням якого є забезпечення населення лікарськими засобами шляхом здійснення роздрібної торгівлі. Аптечні пункти займаються відпуском лікарських засобів, як безрецептурних, так і рецептурних. Аптечний склад (база) — заклад охорони здоров’я, основне завдання якого полягає в забезпеченні лікарськими засобами інших суб’єктів оптової або роздрібної торгівлі, закладів охорони здоров’я та виробників лікарських засобів шляхом здійснення ним оптової торгівлі.З 29 грудня 2012 р. ліцензіати, які здійснювали діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами через аптечні кіоски, припинили діяльність зазначених структурних підрозділів на підставі відповідного положення Ліцензійних умов. |
Аптеки, аптечні кіоски, аптечні магазини, контрольно-аналітичні лабораторії | Аптеки, аптечні бази (склади), аптечні пункти, аптечні магазини, контрольно-аналітичні лабораторії, контрольно-аналітичні кабінети в аптеках, лабораторії з аналізу якості лікарських засобів незалежно від підпорядкування та форми власності |
Щодо посад, які займають провізори і фармацевти, в постанові КМУ № 909 визначено — «(незалежно від найменування посад)». Одночасно в наказі МОЗ України від 28.10.2002 р. № 385 слід додати до слова «аптеки» словосполучення «та її структурні підрозділи» (аптечні пункти, аптечні магазини та інші).
З повагою та подякою за підтримку інтересів фармацевтичних працівників України
О. Клімов,
голова правління ГО «ВФП», член Ради МФФ (FIP)