Першочергові кроки запровадження фармацевтичної послуги в аптеках України.
17.03.2025
Розділ сайту FIP щодо російського вторгнення
Переклад сторінки https://www.fip.org/priorityareas-ukraine
Світ, у якому кожен має доступ до безпечних, ефективних, якісних та доступних ліків і технологій охорони здоров’я, а також послуг фармацевтичної допомоги, які надають фармацевти, у співпраці з іншими медичними працівниками – ось бачення, над яким працює FIP. FIP засуджує будь-які акти насильства або війни, які спричиняють страждання, і вже давно підтримує професію фармацевта в гуманітарній царині.
Як працівники охорони здоров’я, фармацевти мають етичний обов’язок і відповідальність надавати допомогу іншим у екстрених ситуаціях. Ми нагадуємо всім нашим членам та іншим фармацевтам про нашу Настанову щодо ролі фармацевта в допомозі під час катастроф природнього чи техногенного походження, воєн, громадянських заворушень чи пандемій.
FIP відповідає на прямі запити своїх членів відповідно до нашої візії. Протягом останніх років ми надавали різного роду підтримку колегам в Афганістані та Лівані, а також через Африканський фармацевтичний форум Судану та Ефіопії. Нижче викладені наші плани щодо підтримки тих, хто потребує допомоги внаслідок війни в Україні.
«FIP завжди намагатиметься підтримувати наших колег по всьому світу, відповідаючи на їхні запити, а не діючи самостійно. Ми завжди оцінюємо потребу на основі запиту, але наша пропозиція підтримки є універсальною та справедливою. Ми є свідками героїчних зусиль українського народу та наших колег-аптекарів. Це справді зворушливо, надихаюче і жахаюче в однаковій мірі», – мовить генеральний директор FIP Кетрін Дугган.
Оновлення від Всеукраїнської фармацевтичної палати (04.03.22)
Фармацевти в Україні продовжують виконувати свою місію щодо опіки пацієнтів, використовуючи українську модель належної аптечної практики – працювати із бронежилетами поверх білих халатів. У багатьох містах, які постраждали, аптеки закриті через брак фармацевтичного персоналу. Відчувається гостра нестача ліків, що викликано нездатністю дистриб’юторів доставити їх через постійні обстріли всієї техніки, яка рухається в напрямку міст і сіл. Проте українські фармацевти своїми повсякденними справами на робочих місцях доводять, що аптека є одним із найдоступніших місць для широких верств населення, де можна отримати першу допомогу. — Олег Клімов, голова ВФП.
Ми висловлюємо солідарність з нашими українськими колегами. Ми закликаємо забезпечити доступ до ліків і створити гуманітарні коридори в Україні, щоб дозволити транспортувати ліки та медичне обладнання тим, хто їх потребує.
Всесвітній альянс професій охорони здоров’я, членом-засновником якого є FIP, підтримує Заяву, опубліковану світовими медичними організаціями та організаціями охорони здоров’я, що закликають до негайного припинення війни в Україні.
Зусилля FIP та що можете зробити ви
Відразу після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, FIP ініціювала зв’язок із Всеукраїнською фармацевтичною палатою, продовжуючи свій звичай звертатися до наших організацій-членів під час трагедії.
Наразі FIP діє за запитом Всеукраїнської фармацевтичної палати щодо організації гуманітарної допомоги відповідно до нашої візії.
FIP отримав перелік необхідних засобів допомоги, розроблений Міністерством охорони здоров’я України. Координує надходження гуманітарних вантажів Олексій Яременко, заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції (email: o.yaremenko@moz.gov.ua).
FIP продовжує активні контакти з кількома групами, як в межах фармацевтичної професії, так і за її межами, щоб надати підтримку нашим колегам в Україні та зберегти доступ до фармацевтичної допомоги для українського народу.
Наприклад, організація-спостерігач FIP, Фармацевтична група Європейського Союзу (PGEU), закликала фармацевтів по всій Європі підтримати ініціативи їхніх національних фармацевтичних асоціацій та/або міжнародних гуманітарних організацій (докладніше за посиланням). FIP прагне розширити роботу PGEU, і ми радимо всім членам PGEU дотримуватися вказівок PGEU. FIP продовжує співпрацювати з європейською фармацевтичною родиною, щоб бути готовим надати допомогу. Представники країн поза ЄС, які бажають зробити пожертви, можуть звернутися до заступника Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції.
Однак, на думку організацій-благодійників, найкращим способом допомогти наразі є грошові пожертви. МФФ створила для цього спеціальний фонд. Натисніть тут, щоб зробити пожертву за допомогою Paypal чи з дебітної/кредитної картки. Ми дякуємо нашій організації-члену FIP Канадській асоціації фармацевтів за те, що вона була нашим першим донором і спонукала до подальших внесків інших членів!
Грошові пожертви також можна зробити банківським переказом (реквізити нижче). Вкажіть будь ласка призначення платежу «Підтримка України».
Номер рахунку: NL17RABO0347139760
SWIFT/BIC: RABONL2U
Банк: Rabobank
Адреса банку: вул. Croeselaan 18, 3521 CB, Утрехт, Нідерланди
Пожертви будуть передані у розпорядження Всеукраїнської фармацевтичної палати.
Наш відділ військової та екстреної фармації також вжив заходів, зокрема надіслав заклик про допомогу до усіх своїх учасникам, і ми раді, що більшість відгукнулись та готові допомогти. Відділ також запитав учасників з країн, близьких до України, чи мають вони які-небудь конкретні потреби для прискорення надання допомоги. Наприклад, знаючи, що Польща очікує біля двох мільйонів біженців і те, що більшість польських фармацевтів не володіють українською чи російською мовами, відділ військової та екстреної фармації співпрацює з Фондом освіти та досліджень МФФ, Польською фармацевтичною палатою та членом МФФ Пéтром Мерксом, щоб забезпечити польських фармацевтів піктограмами та позначками англійською, німецькою, польською, російською та українською мовами (докладніше за посиланням).
Наступні кроки
- Ми будемо тісно співпрацювати з ВФП щоб забезпечити безпечні та надійні маршрути поставок. Ми знаходимось у постійному контакті з ВФП щоб забезпечити максимальну доцільність наших дій у ці мінливі та невідкладні та забезпечувати оновленою інформацією про пожертви.
- Ми продовжуємо активно шукати способи підтримки від наших членів та фармацевтичної професії по всьому світу.
- Ми налагоджуємо співпрацю з іншими медичними працівниками щодо забезпечення гуманітарної допомоги, включаючи підтримку біженців.
- Військово-гуманітарний відділ FIP постійно відстежує ситуацію та передає інформацію до штаб-квартири FIP.
- FIP співпрацює з ВООЗ та іншими організаціями-членами, щоб забезпечити координацію та підтримку всіх наших зусиль. Ми взяли на себе зобов’язання підтримувати відкриті лінії зв’язку між нашою федерацією та ВООЗ. Це буде важливо для налагодження поставок та адаптації до майбутніх ситуацій.
Допомога, надана на даний момент світовою фармацевтичною родиною
Американська асоціація фармацевтів виступила із заявою солідарності з колективами аптек, які обслуговують громадян України. (10/3/22)
Американська асоціація перерахувала благодійний внесок до фонду FIP для забезпечення гуманітарної допомоги Україні. (09/3/22)
Турецька асоціація фармацевтів надіслала аптечки першої допомоги парамедика в Україну через Рух Червоного Півмісяця та Міністерство охорони здоров’я Туреччини. (09/3/22)
Асоціація власників громадських аптек Ємену зобов’язується навчити 10 єменських фармацевтів наданню гуманітарної допомоги, незважаючи на те, що вони самі перебувають у зоні бойових дій і зазнають авіаударів. «Ми віримо в гуманітарний обов’язок [фармацевтів] щодо пацієнтів та людей, які постраждали під час воєн та інших катастроф. Ми хочемо надавати допомогу на місцях без жодної дискримінації», – сказав FIP голова асоціації Мохамед Аль-Нузілі. (08/3/22)
Аптечна асоціація Британської Колумбії перерахувала благодійний внесок до фонду FIP для забезпечення гуманітарної допомоги Україні (05/3/22)
Канадська асоціація фармацевтів перерахувала благодійний внесок до фонду FIP для забезпечення гуманітарної допомоги Україні (04/3/22)
Фінська аптечна асоціація зібрала від своїх членів понад 75 000 євро (03/3/22)
«Медіфон», дочірня компанія Фінської аптечної асоціації, виїхала до України із засобами для догляду за ранами вартістю 10 тисяч євро: https://www.apteekkari.fi/uutiset/apteekkariliiton-medifon-vie-hataapua-ukrainaan (01/3/22)
Federfarma координує роботу аптек та аптечних асоціацій Італії для збору коштів на закупівлю засобів першої допомоги, ліків та медичних виробів для України в рамках заклику від Фармацевтичної групи Європейського Союзу: https://www.federfarma.it/Edicola/Filodiretto/VediNotizia.aspx?id=23513 (01/3/22)
Генеральна фармацевтична рада Іспанії співпрацює з неурядовою організацією «Фармамунді» для підготовки вантажів медичного призначення в Україну та закликала своїх членів до надання благодійних внесків: http://ow.ly/qUS050I5VOk (28/2/22)