Аптеки Світу-2017: будуємо успішний бізнес разом
Протягом двох днів конференц-зала готелю «Чорне море» слугувала унікальним комунікаційним майданчиком для плідної праці представників фармацевтичної галузі. Захід об’єднав учасників фармацевтичного ринку для ділового й неформального обговорення нагальних питань. Учасниками форуму традиційно стали представники регуляторних органів України, виробників лікарських засобів, дистриб’юторів, аптечних мереж, провідних фахівців наукових установ і навчальних закладів, консалтингових і аналітичних компаній, компаній фармацевтичного маркетингу, професійних асоціацій, експерти фармацевтичного ринку.
Серед ключових тем форуму — медична реформа і практика аптечної справи, питання практичної реалізації урядової програми «Доступні ліки», аналіз економічної й фінансової ситуації в Україні, кадрові питання в аптеці — навчання й управління кваліфікацією персоналу, стратегії розвитку аптечного рітейлу.
Проведене на початку форуму бліц-опитування аудиторії щодо головних тем заходу в цілому продемонструвало позитивний настрій учасників фармацевтичного ринку щодо його подальшого розвитку.
Модераторами форуму виступили: експерт фармацевтичного ринку Сергій Орлик, директор компанії «Proxima Research» Сергій Іщенко та керівник аналітичної служби компанії «Proxima Research» Олег Добранчук.
1-ша сесія форуму «Українська реформа охорони здоров’я та аптечна справа. Зміни, зміни в Україні та у світі…» була присвячена обговоренню новацій та бачення реформування охорони здоров’я з боку МОЗ України, перебігу програми «Доступні ліки» та її перших результатів. Детальніше про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.
Заступник начальника Управління державного регулювання оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками — начальник відділу ліцензування господарської діяльності з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами Олександр Кропивний вважає, що представники ринку роздрібної реалізації ліків мають прийти до того, щоб працювати в умовах саморегулювання, приділивши увагу питанням розробки власних стандартів роботи, атестації спеціалістів та акредитації аптек. Державний регулятор, зі свого боку, має забезпечувати збереження якості ліків.
Ректор Міжнародного Інституту Бізнесу, відомий економіст, вчений і громадський діяч Олександр Савченко презентував присутнім книгу, присвячену вирішенню соціально-економічних проблем, які стоять перед Україною. Автор надає рекомендації щодо того, як зробити Україну успішною, а українців — заможними.
Голова правління ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата», член Ради Міжнародної федерації фармацевтів (International Pharmaceutical Federation — FIP) Олег Клімов представив доповідь на тему «Фармацевтична послуга — запорука успіху реформи охорони здоров’я». У рамках доповіді представлено досвід надання фармацевтичних послуг у розвинених країнах, а також окреслено поточну ситуацію в Україні.
Директор ГС «Аптечна професійна асоціація України» (ГС «АПАУ») Володимир Руденко виступив з доповіддю «Програма «Доступні ліки» — «за» і «проти», у рамках якої розповів присутнім, що заважає аптечним закладам брати участь в урядовій програмі. Зокрема, до таких бар’єрів віднесено несвоєчасне відшкодування аптекам вартості ліків розпорядниками коштів, додаткові вимоги щодо подання звітів розпоряднику коштів, з яким укладено договір, ризик неповернення коштів та ін. У зв’язку із цим ГС «АПАУ» підготувала відкрите звернення до розпорядників бюджетних коштів з вимогою не блокувати програму «Доступні ліки». Звернення також надіслано до Уряду та МОЗ України.