Вих. № 64 від 19.12.2017 р.                                          

 

 

                                                                               Голові  Державної служби України

                                                                               з лікарських засобів та

                                                                               контролю за наркотиками Гудзь Н.Я.

 

Шановна Наталіє Ярославівно!

 

 

Користуючись нагодою висловлюю Вам свою повагу та звертаюсь з наступним:

На сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, 14.11.2017 р. запропоновано до громадського обговорення  проект Постанови КМУ «Питання оптимізації діяльності територіальних органів Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками», яким пропонується утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, реорганізувавши їх шляхом злиття, при цьому скоротивши їх з 25 до 7.

ГО «ВФП» розглянуло даний проект Постанови КМУ та застерігає про недопустимість її прийняття з метою уникнення незворотних  негативних наслідків що принесе така  ініціатива «оптимізації».

На наше глибоке переконання   головним та першочерговим документом, який повинна підготувати оновлена команда Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками й довести до фармацевтичної спільноти та населення України – це Програма побудови системи контролю якості лікарських засобів, що унеможливить появу на полицях аптек неефективних та фальсифікованих лікарських засобів, гарантувавши при цьому високопрофесійну фармацевтичну допомогу пацієнтові.

Запровадження  такої моделі «оптимізації» призведе до:

– Знищення виготовлення ліків в аптечних умовах (за рахунок збільшення в рази витрат на направлення зразків до уповноважених лабораторій, унеможливлення проведення аналізу Води Очищеної….)

– Перекваліфікації висококваліфікованих спеціалістів в кур’єрів по доставці зразків з області в область.

– До неспроможності в повному обсязі виконувати покладені на територіальні органи Держлікслужби  завдання та призведе до формального виконання їх функцій, за рахунок скорочення їх численності більше як два рази, при цьому повністю зберігши численність апарату головного офісу.

–  Ще більше посилить тиск бізнесу на фармацевтичну справу, що в свою чергу призведе до перетворення аптеки з закладу охорони здоров’я в місця з продажу ліків, що за роки «мораторію» набрало загрозливих темпів.

–  Роль професії фармацевтичного працівника буде повністю замінено на майстрів з продажу ліків, де здоров’я громадянина буде єдиним та безкомпромісним джерелом збагачення для успішних бізнесменів від фармацевтичного бізнесу.

Окрім того ініціативи Держлікслужби, щодо «оптимізації» йдуть в розріз з задекларованими державою цілями , щодо розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади.

Дані ініціативи  також йдуть всупереч  моделі  країн Євросоюзу, щодо контроль якості лікарських засобів.

ГО «ВФП» виступає за посилення з боку держави функцій з контролю якості лікарських засобів та підвищення відповідальності суб’єктів господарської діяльності, включаючи кримінальну, за їх нехтування та застосування строгої відповідальності за порушення кваліфікаційних вимог персоналом аптечних закладів.

Реальний стан у роздрібному сегменті фармацевтичної галузі викликає велику тривогу у всіх членів ГО «ВФП» та визиває подив при появі таких «ініціатив».

Враховуючи вищевикладене, пропонуємо Вам, шановна Наталіє Ярославівно при підготовці таких ініціатив залучати професійну фармацевтичну спільноту та з метою збереження  існуючої системи, удосконалення та не допущення її руйнації просимо Вас зняти з громадського обговорення, як документ з прийняттям якого буде нанесено непоправиму шкоду здоров’ю населенню України.

 

За дорученням членів ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата».

 

 

 

Голова правління ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата»

Член Ради Міжнародної Федерації  Фармацевтів (FIP)

 

О.Клімов