Шановні колеги!

Направляю Вам для ознайомлення переклад Зобов’язань МФФ(FIP), щодо підтримки первинної медичної допомоги.

Даний переклад представлено Головою Закарпатської обласної Філії ГО “ВФП” п.О.Девіняком, за що йому велике спасибі та шана розбудову професійного фармацевтичного самоврядування в Україні.

Три роки тому, 25 жовтня 2018 року, на Всесвітній конференції з первинної медичної допомоги, проведеній під егідою ВООЗ та UNICEF, країнами-учасниками ВООЗ одноголосно було ухвалено Декларацію Астани, яка стала новим глобальним зобов’язанням з надання первинної медичної допомоги кожній людині.

Ключовими пунктами Декларації стали:

Втілювати сміливі політичні рішення заради здоров’я в усіх секторах;

Створити сталу систему первинної медичної допомоги;

Надихнути людей і громади для збереження здоров’я;

Вирівняти підтримку зацікавлених сторін відповідно до національних політик, стратегій та планів.

У розвинених країнах фармацевти охоче долучаються і виконують окремі функції, традиційні для первинної медичної допомоги. А офіційною позицією Американської спілки фармацевтів є те, що поняття первинної медичної допомоги слід трактувати широко, включаючи фармацевтичну допомогу як її частину https://www.ashp.org/-/media/assets/policy-guidelines/docs/statements/pharmacists-role-primary-care.ashx

В будь-якому випадку, сімейний лікар є найближчим партнером фармацевта у команді з охорони здоров’я, і ефективна взаємодія обох професій є одним з ключових факторів успіху фармакотерапії пацієнтів та збереження здоров’я населення.

І саме 25 жовтня 2021 року, до третьої річниці Декларації Астани з первинної медичної допомоги, Міжнародна Фармацевтична Федерація (FIP) підписала Глобальне зобов’язання щодо підтримки фармацевтами первинної медичної допомоги. Український переклад цього зобов’язання знаходиться у прикріпленому файлі. Будемо раді його поширенню в професійному середовищі.

FIP-Global-Commitment-to-Action-on-PHC-(ua)-1 FIP-Global-Commitment-to-Action-on-PHC-(ua)-2 FIP-Global-Commitment-to-Action-on-PHC-(ua)-3 FIP-Global-Commitment-to-Action-on-PHC-(ua)-4