Відповідно до ініціативи Бюро ВООЗ в Україні у жовтні – грудні 2019 року на території 7 областей України та м.Києві проводився перший етап щодо моніторингу доступності лікарських засобів та виробів медичного призначення (моніторинг). Бюро ВООЗ в Україні визначило Громадську організацію «Всеукраїнська фармацевтична палата» виконавцем моніторингу.

Голова правління ГО «ВФП» Олег Іванович Клімов звернувся до  президента Київського міжнародного університету Хачатура Володимировича Хачатуряна із проханням долучити студентів та співробітників фармацевтичного факультету  до  участі в моніторингу аптечних закладів м.Києва. Проректор з науково-педагогічної роботи КиМУ Світлана Миколаївна Мартиненко підтримала звернення  голови ГО «ВФП» та наголосила на важливості участі майбутніх фармацевтів в моніторингових дослідженнях.
Screenshot_1

Декан фармацевтичного факультету Любов Геннадіївна Шостак визначила моніторингову групу в наступному складі : Пономаренко Маргарита Іванівна, Мандрика Вікторія Євгенівна, Гришко Вікторія Миколаївна, Щербак Лілія Сергіївна та керівника моніторингової групи – Ольгу Володимирівну Гетало  (заступник декана фармацевтичного факультету).
Screenshot_2

18 жовтня 2019 року відбувся перший тренінг в офісі Представництва ВООЗ в Україні (м.Київ, вул. Ярославська, 58), де пройшло навчання моніторингової групи щодо збору інформації в аптечних закладах та видано планшет з програмним забезпеченням. Представник ВООЗ в Україні Світлана Пахнутова наголосила про важливість моніторингових даних для виявлення доступності населення України до життєвонеобхідних лікарських засобів, ВООЗ є ініціатором подібних моніторингів у всьому світі.

До переліку моніторингу входили лікарські засоби за 38 МНН (міжнародна непатентована назва), за наступними групами:

  • лікарські засоби проти діабету
  • лікарські засоби проти захворювань дихальних шляхів
  • лікарські засоби проти серцево – судинних захворювань
  • інші неінфекційні захворювання
  • лікарські засоби для лікування центральної нервової системи
  • лікарські засоби проти болю і для паліативної допомоги
  • лікарські засоби для здоров’я матері та дитини
  • лікарські засоби проти інфекцій

Що склало майже 160 найменувань за торгівельними назвами.

16 грудня 2019 року пройшов другий тренінг з підведенням підсумків проведеного першого етапу моніторингу та обміну досвідом між моніторинговими групами України, навчання щодо другого етапу.

За цей період моніторинговою групою фармацевтичного факультету зібрані та опрацьовані дані з 13 аптечних закладів м.Києва, результати  відправлені на сервер до центрального офісу Бюро ВООЗ в Женеві. Наші майбутні фахівці з фармації справилися з поставленим завданням на відмінно.

Screenshot_5 Screenshot_4