Народному Депутату України

п. Сисоєнко І.В.

 

Вельмишановна Ірино Володимирівно!

ГО « Всеукраїнська фармацевтична палата», організаційний член Міжнародної Федерації Фармацевтів (FIP), висловлює Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

ГО «ВФП» з великою вдячністю звертаємося до Вас особисто та до Ваших колег – співавторів законопроекту № 8591 «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами» за розробку першого пацієнтоспрямованого законопроекту направленого на збереження аптеки, як місця з відповідального застосування ліків, а не місця їх продажу, де фармацевтичний фахівець перетворений в «кріпака з фармацевтичним дипломом». Завдяки такій «соціально спрямованій місії» українського фармацевтичного бізнесу практично повністю знищено виробництво ліків в аптечних умовах. Всього цим видом діяльності займається 389 аптечних закладів (1.94% від загальної кількості) та забезпеченням населення лікарськими засобами, що містять наркотичні, психотропні речовини та прекурсори 518 аптечних закладів (2.5% від загальної кількості ), з них лише один розташований в сільській місцевості.

Власники мережевих аптек ведуть агресивну політику по відношенню до існуючих соціального спрямування аптечних установ, шляхом застосування не добросовісної конкуренції, порушуючи всі етичні та моральні права ведення бізнесу. Окрім цього з‘явилась негативна тенденція, коли головна функція аптеки – це забезпечення доступними та безпечними ліками населення заміняється диктатом власників фармацевтичного бізнесу, який лікарський засіб допустити на полицю аптеки який ні, при цьому «вхід в аптеку коштує «великих грошей», за що пацієнт сплачує з власної кишені. Бізнесмени в яких відсутня фармацевтична освіта визначають за лікаря, чи має право той чи інший препарат бути на їх полицях, таким чином створюють умови, що унеможливлюють безперервність лікувального процесу, чим приносять непоправиму шкоду населенню України. Також набула загрозливого характеру повсякденна практика вимагання оплати ретробонусів та оплати маркетингових угод від виробників та постачальників лікарських засобів, що в свою чергу не передбачає знаходження в аптеці ліків компаній конкурентів та сприяє підвищенню ціни на лікарські засоби по окремих найменуваннях до 50%, які вкладаються в відпускну ціну останніми. І знову за все це сплачує пацієнт, який в багатьох випадках стає перед життєвим вибором – чи поїсти чи піти в аптеку.

Таке відношення потужного фармацевтичного бізнесу в роздрібному сегменті фармацевтичного сектору охорони здоров’я, перетворило Україну в країну, що являється в перших рядах рейтингу країн з самолікування та ігнорування правил відпуску рецептурних препаратів, прийняло загрозливий характер для населення України в цілому (до 75% смертей в світі – від самолікування статистика WHO).

Бути мовчазним спостерігачем цих процесів – це пряма зрада українського народу!

Прийняття цього законопроекту, створить підґрунтя для реальних реформ в системі охорони здоров’я України.

Слава Україні !

 

З повагою,
Голова правління ГО «ВФП»
Член Ради МФФ
О.Клімов