Аптеки громад, які страждають на спалах коронавірусу COVID-19, часто є першою точкою контактів із системою охорони здоров’я для тих, хто має занепокоєння або потребує інформації та достовірних порад. Їх обов’язки включають накопичення відповідних матеріалів та сприяння профілактиці захворювань.

Для цього ми пропонуємо ознайомитися з коротким керівництвом по боротьбі з пандемією.

1.COVID-19 Способы распространения и инкубационный период-1 2.COVID-19 Community_pharmacy_interventions-1 2.COVID-19 Community_pharmacy_interventions-2 3.COVID-19 Забезпечення безпеки для всіх в аптечних приміщеннях та безпреривність обслуговування в аптеках-1 4.COVID-19 Процедури аптек при пандеміях-1 5.COVID-19 Плани дій в надзвичайних ситуаціях в аптеках-1 6.COVID-19 Рекомендація по ізоляції та направленню пацієнта-1 7.COVID-19 Рекомендації по прибиранню та дезинфекції-1 8.COVID-19 Рекомендації  по приципах лікування та ЛЗ ,якими стоїть запасатись-1 9.COVID-19 Рекомендації по застосуванню масок-1 10.COVID-19 Рекомендації по повідомлень пацієнтів та відвіувачів аптек-1


FIP розділили всі настанови на чотири розділи, які допомагають робочому процесу в цілому. Інструкції, спеціально для секторів біології в громадах, лікарнях та клінічній галузі, ви знайдете у розділі 2 «Настанови для фармацевтів та працівників аптечних працівників». Керівництво FIP ґрунтується на наявних доказах та рекомендаціях поважних організацій, таких як Всесвітня організація охорони здоров’я, США та Європейські центри контролю та профілактики захворювань та інші, про що йдеться у справі публікації. Наявні знання про COVID-19 швидко змінюються, і такі рекомендації можуть змінюватися відповідно. Хоча FIP буде прагнути до оновлення цих керівних принципів, радимо звернутися до веб-сайтів цих організацій та будь-яких недавно доступних свідчень щодо останніх оновлень.


Дані керівництва доступні за посиланням:
Клиническая информация и рекомендации по лечению

Руководство для фармацевтов и персонала аптеки

Часто задаваемые вопросы и разрушение мифов

COVID-19 Дополнительные ресурсы