8 листопада у Міністерстві охорони здоров’я відбулася зустріч Голови правління ГО «Всеукраїнська Фармацевтична Палата» Олега Клімова  з Міністеркою охорони здоров’я України Зоряною Скалецькою.

 

Сторони обговорили проблему монополізації аптечного ринку, яка руйнує систему роздрібної реалізації лікарських засобів. Клімов наголосив, що власники мережевих аптек фактично перетворилися на самозваних регуляторів фармацевтичного ринку України. Зловживаючи монопольним становищем, підприємці чинять тиск на виробників та постачальників, вимагаючи «відкати» (у розмірі до 60% від номінальної вартості деяких медикаментів) за появу ліків на полицях своїх кіосків. Це, своєю чергою, унеможливлює забезпечення доступними, ефективними та безпечними лікарськими засобами громадян України та призводить до банкрутства сільських, малих та комунальних аптек.

 

Окрему увагу під час зустрічі звернули на скорочення у 2020 році фінансування Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, яке ставить під ризик роботу систему контролю якості ліків. Також обговорили проблеми у підготовці фармацевтів, від рівня професіоналізму яких залежить подальший успіх медичної реформи.

 

Олег Клімов повідомив Зоряні Скалецькій про проведення у першому кварталі 2021 року Регіональної Конференції FIP у Києві. Захід відбудеться відповідно до рішення вищого керівництва ВООЗ та МФФ. Міністерка підтримала проведення міжнародної конференції.

 

Зоряна Скалецька подякувала Голові правління ГО «ВФП» за професійних підхід до вирішення пробемних питань.