Громадська організація « Всеукраїнська фармацевтична палата» (ГО «ВФП») створено на Установчих зборах 17 грудня 2014 р.

ГО «ВФП» є добровільною, самоврядною громадською організацією, створеною на основі єдності інтересів для спільної реалізації прав і свобод фахівців системи охорони здоров’я членами, зайнятих науково-дослідницькою і практичною роботою в фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я та суміжних дисциплін з метою об’єднання зусиль фармацевтичних працівників в науці, виробництві, дистрибуції та роздрібній реалізації лікарських засобів, науковців, представників засобів масової інформації та установ охорони здоров’я України, розробки та веденню Єдиного Реєстру Фармацевтичних Працівників України (ЄРФПУ), прийняття участі в роботі ліцензійних комісій по видачі ліцензій на роздрібну та гуртову реалізацію лікарських засобів та виготовлення ліків в аптечних умовах, в роботі атестаційних комісій фармацевтичних працівників, в розробці навчальних програм освітніх фармацевтичних закладів всіх форм акредитації, захисту інтересів громадян від надання неякісних фармацевтичних послуг, шляхом запровадження заходів передбачених чинним законодавством.

Членство в ГО «ВФП» – є виключно індивідуальним. Так, членом ГО «ВФП» може стати громадянин України, який досяг 18-річного віку, що працює або навчається в фармацевтичному секторі не залежно від форми власності та має фармацевтичну освіту.

Членами ГО «ВФП» являються:

Академік Фармації, 9 докторів фармацевтичних наук, 24 кандидати фармацевтичних наук, представники практичної фармації різних форм власності, зайнятих в системі обігу лікарських засобів в усіх регіонів України.

Основною метою ГО «ВФП» є запровадження в Україні у відносинах держави, власника фармацевтичного бізнесу (різних форм власності), фармацевтичного працівника та професійного впливу на покращення системи надання медикаментозної допомоги населенню.

Реалізувати дану задачу в сучасних умовах виключно за рахунок адміністративних ресурсів досить важко, а часом і не можливо. Існуючі форми взаємовідносин вищеназваних суб’єктів призводять до породження корупційних процесів, нівелюють роль фармацевтичного працівника як фахівця системи охорони здоров’я, перетворюють аптечні заклади в торгові точки. При цьому, самолікування в Україні набуває загрозливого характеру, спостерігається повне нехтування морально-етичних норм ведення фармацевтичного справи, адже переважна більшість представників фармацевтичного бізнесу їх ігнорує і пацієнт ототожнюється виключно, як носій фінансових ресурсів для аптечних закладів.

ГО «ВФП» протягом 2015-2019 рр. проводить широку інформативно-роз’яснювальну роботу серед фармацевтичної спільноти України.

Так, за цей період було проведено низку зустрічей в форматі науково-практичних конференцій, семінарів за участі представників регіональних органів влади, територіальних органів державної служби з лікарських засобів України, освіти, власників аптечних закладів різних форм власності та студентської молоді. Зокрема, в Дніпропетровській, Чернігівській, Полтавській, Київській, м. Києві, Рівненській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Запорізькій, Херсонській, Івано-Франківській, Закарпатській, Тернопільській, Сумській, Харківській, Черкаській, Донецькій, Вінницькій, Хмельницькій та Волинській областях.

Основною задачею цих заходів було донесення до їх учасників необхідності в Україні запровадження інституту професійного фармацевтичного самоврядування, залучення професійних громадських організацій до підготовки навчальних програм підготовки фармацевтичних фахівців, запровадженню світового поняття «навчання на протязі всього життя». Червоною стрічкою даних зустрічей – було визначення ролі фармацевтичного працівника, як члена команди охорони здоров’я та його відповідальності перед пацієнтом за надання не якісних фармацевтичних послуг.

Переконувати фармацевтичне суспільство України в необхідності запровадження світових стандартів, починаючи від якості надання освітніх послуг, шляхом запровадження норми допуску до професії, якості надання післядипломної освіти, виконання вимог чинного законодавства в частині відпуску лікарських засобів в аптечних закладах, в створенні дієвого механізму доступу широких верств населення до медикаментозної допомоги, шляхом запровадження фармацевтичної послуги без використання міжнародного досвіду розвинутих країн практично не можливо.

Тому, з метою отримання методологічної та професійної допомоги 23 вересня 2015 р. ГО «ВФП» та Аптечною Палатою Польщі (Polish Pharmaceutical Chamber-NIA) було підписано Меморандум про співпрацю в присутності Секретаря Посольства України в Польщі.

З метою розширення доступу населення України до вакцин та послуг з імунізації протягом усього життя та залучення для цього фармацевтичних працівників, 18 грудня 2019 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Американською Асоціацією Фармацевтів (American Pharmacists Association – AphA) та ГО «Всеукраїнська Фармацевтична Палата».

2015 рік став історичним для фармацевтичних працівників України –вперше за часів створення Міжнародної Фармацевтичної Федерації (FIP), а саме з 1912 р., на 75-му Світовому Конгресі фармацевтів та фармацевтичних наук, що проходив у Дюссельдорфі, Німеччина, 28 жовтня 2015 р. ГО «ВФП» було прийнято до лав FIP в статусі організаційного члена.

 

Крім того, ГО «ВФП» спільно з ТОВ «Моріон» було створено у відповідності до сучасної світової практики – Єдиний Реєстр Фармацевтичних Працівників України (ЄРФПУ). ЄРФПУ – це живий та прозорий механізм підтвердження професії, він надаватиме змогу запровадити, не покидаючи робочого місця, постійний доступ до отримання післядипломної освіти, проходження незалежного тестування, отримання відповідних балів, допомоги в пошуку нових робочих місць, он-лайн супроводу захисту фармацевтичного працівника. Роботодавець, в свою чергу, матиме змогу знайти необхідного професійно підготовленого фахівця. Представники фармацевтичних компаній матимуть змогу, через персональний кабінет фахівця, без виїзду з офісу, надати йому професійну інформацію про застосування лікарського засобу тощо. При цьому, зареєструватись в ЄРФПУ без наявної фармацевтичної освіти – не можливо.

ГО «ВФП» стала спів розробником Закону України «Про Фармацевтичне самоврядування», після опрацювання низки зауважень, він готовий до повторного подання. Прийняття такого Закону стане каталізатором низки змін в нормативній базі, що регламентує фармацевтичну діяльність. Не дивлячись на шалений супротив деяких громадських організацій в Україні на разі очікується прийняття доленосного Закону для фармацевтичних працівників та й суспільства в цілому. З його прийняттям з’явиться надія запровадження Належної Аптечної Практики (GPP), що стане показником для суспільства про статус аптеки, як закладу охорони здоров’я та про перелік фармацевтичних послуг які надаються, про професійну підготовку працюючих фармацевтичних фахівців.

Представники ГО «ВФП» активно приймають участь в роботі різних робочих груп:

  • Верховної Ради України – робоча група з питань законодавчого забезпечення розвитку фармації, виробництва та обігу виробів медичного призначення;
  • Міністерство охорони здоров’я України – робоча група з дерегуляції фармацевтичного ринку, референтного ціноутворення, з розробки Національної політики з лікарських засобів, міжвідомчої робочої групи з питань законодавчого забезпечення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу та розробці Національних стандартів Належної Аптечної Практики;
  • Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками в регіонах – члени Вищої атестаційної кваліфікаційної комісії при МОЗ України та атестаційних кваліфікаційних комісій з атестації провізорів та фармацевтів в м. Києві, Київській, Черкаській, Чернігівській, Полтавській, Чернівецькій, Львівській, Волинській областях.
  • Голова правління ГО «ВФП» являється Членом Громадської Ради при ДСЛЗ (2017-2018 р, заступник Голови правління ГО «ВФП» п. Бігдан Г.А. -2019 р.

ГО «ВФП» виступила співорганізатором VIII Національного з’їзду фармацевтичних працівників України, (Харків) у вересні поточного року та представлена делегатами з’їзду.

Голова Правління ГО «ВФП» Клімов О.І. – Член Ради Міжнародної Федерації Фармацевтів (МФФ- FIP) (2015-2019 рр.)

Члени ГО «ВФП» – делегати 75-го Світового Конгресу Фармацевтів та Фармацевтичних наук (МФФ-FIP), Дюссельдорф, Німеччина, жовтень 2015 р. та 76-го Світового Конгресу Фармацевтів та Фармацевтичних наук (МФФ-FIP), Буєнос –Айрес, Аргентина, серпень 2016 р., 77-го Світового Конгресу Фармацевтів та Фармацевтичних наук (МФФ-FIP) вересень 2017 року м.Сеул (Південна Корея), 78-го Світового Конгресу фармацевтів та фармацевтичних наук в Гразго (Шотландія ), 79-го Світового Конгресу фармацевтів та фармацевтичних наук в Абу-Дабі (ОАЕ) та Регіональної Конференції МФФ(FIP) в Анкарі (Туреччина) де Голова правління ГО «ВФП» О.Клімов представлений в статусі спікера.

В перше за історію FIP конгресів (з 1912 р), ГО «ВФП» організувала та провела фармацевтичну виставку під національним брендом «Україна фармацевтична», яку відвідали делегати більше, як 136 країн світу.

Голова правління ГО «ВФП» за запрошенням Міністерство іноземних справ та Міністерства охорони здоров’я та соціальної політики Республіки Корея прийняв участь в роботі «K-Pharma Academy 2018» в Листопаді 2018 р.

В вересні 2017 року, за ініціативи ГО «ВФП» та методологічній підтримці МФФ (FIP) підготовлено проект Наказу МОЗ «Про створення робочої групи, щодо розробки національних стандартів Належної Аптечної Практики та критеріїв акредитації аптечних закладів на волонтерських засадах».

ГО «ВФП» організаційний партнер Міжнародного Фармацевтичного Форуму «АПТЕКИ МИРА 2015», Одеса, травень 2015 р. та «АПТЕКИ МИРА 2016», Львів, червень 2016 р., травень 2017 р. Одеса – «АПТЕКИ СВІТУ 2017, 2018, 2019». За ініціативи ГО «ВФП» до участі в Міжнародних Форумів «Аптеки Світу» було залучено Віце-Президентів МФФ(FIP) п.Е.Терасалмі (Фінляндія), Т.Менігхана (США), колег з Іспанії, Польщі, Румунії. Головними темами їх виступів були: фармацевтична послуга в світі, класифікація аптек за видами діяльності, світова інтернет–аптечна політика та вакцинація й імунізація населення в умовах аптеки.

В грудні 2019 ГО «ВФП» спільно з Бюро ВООЗ в Україні прийняла участь в проекті «Моніторинг доступності лікарських засобів» в 11 регіонах України.

На сторінках «Щотижневика Аптека» ТБ та інших ЗМІ, за цей період було розміщено понад 200 професійних статей, надано інтерв’ю різним ЗМІ, де висвітлювались питання пов’язані з законодавчими ініціативами, звернення до вищого керівництва держави, статті присвячені міжнародному досвіду, ролі фармацевтичного працівника, питанню ціноутворення та багато інших професійно привабливих публікацій.

ГО «ВФП» – це велика фармацевтична сім’я, до складу якої входять Академік фармації, доктори фармацевтичних наук, професори, кандидати фармацевтичних наук, професійні працівники аптечних закладів різних форм власності, військові провізори, освітяни фармацевтичні працівники вітчизняних фармацевтичних підприємств,системи дистрибуції, працівники державних установ системи охорони здоров’я та Міністерства Оборони України.

ГО «ВФП» – це 16 відокремлених Філій в регіонах України.

Члени ГО «ВФП», які працюють на благо здоров’я українського народу в усіх куточках нашої країни та є представниками фармацевтичних закладів різної форми власності й приймають активну участь в усіх соціальних програмах, як державного так й регіонального рівня.

З більш детальною інформацією про діяльність ГО «ВФП» маєте можливість ознайомитись на нашому сайті: www.farmpalata.com.ua/ .

 

 

Голова правління ГО «ВФП»

Член Ради Міжнародної Федерації Фармацевтів (FIP)

О.Клімов